Kesif ve Mukayese

İhale öncesi ve ihale sonrası yaklaşık maliyet, keşif ve metraj hesaplama konusunda çözüm ortağına mı ihtiyacınız var ?

ADS Reklam Formu

Keşif ve Mukayese

Hizmet veya ürün alım satımında ihale veya projenin sözleşmesi tamamlandıktan sonra birtakım değişiklik ya da eklemeler gerekebilmektedir. Sözleşmede bulunmayan imalatlarla ilgili bir iş artış ve eksilme ihtiyacı olursa, ilk olarak bu durumun ihtiyaç gerekçesinin ortaya konması gerekir. Ardından bu ekleme ya da değişikliklerin fiyatlandırılması için “mukayeseli keşif” hesabı yapılmaktadır.

Mukayeseli keşif dosyası hazırlanması önemli bir süreçtir. Alanda bilgi ve deneyim sahibi kişilerden destek almak bu işlemlerin hızlı ve kazançlı biçimde tamamlanmasını sağlayacaktır. Mukayeseli keşif hazırlanmasında ve sürecin diğer tüm aşamalarında Keşif ve Mukayese’den destek alabilirsiniz.

Keşif ve mukayese yöntemi, araştırmacılara farklı perspektiflerin, yaklaşımların ve sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Mukayeseli keşif, genellikle veri toplama, analiz ve sonuç çıkarma aşamalarında karşılaştırmaları içerir. Bu şekilde, benzerlikler ve farklılıkların ayırt edilmesi, daha kapsamlı bir anlayış sağlayabilir ve yeni bilgilerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Mukayeseli keşif, karşılaştırma yoluyla bilgi edinme ve derinlemesine anlama arayışında çok değerli bir araç olabilir.

Keşif ve Mukayese Hazırlama Konusunda Bir Uzmanımızla Görüşün.

Miktar Tespiti

İhale sürecinde miktar tespiti, bir ihaleye katılan firmaların sunacakları ürün veya hizmetin miktarını belirlemelerini içerir. Bu tespit ihale şartnamelerine ve taleplerine uygun olarak gerçekleştirilir. Belirli bir alt sınırı vardır. İhale için belirlenmiş alt sınırın altındaki teklifler “aşırı düşük teklif hazırlanması” olarak değerlendirilir ve teklif verenden bir savunma talep edilir. Bu talep her alandan proje/ihale için (inşaat ya da yemek ihalesi aşırı düşük teklif savunması vb.) söz konusu olabilir.

Aşırı düşük teklif savunma, güncel mevzuat dahilinde ve doğru biçimde yapıldığı takdirde ihalenin bu istekli tarafından kazanılması mümkün olacaktır. Aşırı düşük teklif hazırlanması, aşırı düşük savunma ve diğer süreçlerde Keşif ve Mukayese’den danışmanlık alabilirsiniz. Böylece bu süreçleri hiçbir hak kaybına uğramadan tamamlamanız mümkün olacaktır.

Keşif Projesi

Hizmet veya ürünle ilgili proje ve ihalelerin en önemli aşamalarından biri keşif sürecidir. Ön bütçenin, toplam maliyet, süre gibi hususların belirlenmesi için keşif yapılmaktadır. Bu sürecin başarılı geçmesi, yapım işleri aşırı düşük savunmalarının (ve benzeri tüm alanlardaki aşırı düşük teklif savunmalarının) başarılı geçmesini sağlayacaktır.

Bu sürecin doğru şekilde yönetilmesi ve ilgili dosyalama, araştırma gibi işlemlerin doğru şekilde yapılması oldukça kritik öneme sahiptir. İhale ve projeler için Keşif Mukayese’nin verdiği pek çok danışmanlık ve destek hizmeti vardır. Özellikle yapım ihale ve projelerinde ihtiyaç duyduğunuz tüm destek ve danışmanlık için Keşif ve Mukayese’ye başvurabilir, sürecin kazançlı şekilde tamamlanması için bizimle çalışabilirsiniz.

Keşif ve Mukayese Hazırlama Konusunda Bir Uzmanımızla Görüşün.